Április 12-én, pénteken a 7.A osztályos diákoknak lehetősége volt részt venni a Goethe Intézet interaktív programján, ami remek élmény volt.

Kedves korábbi és jelenlegi Alapítványi Tagok, kedves Szülők!

A DSD (Deutsches Sprachdiplom, teljes nevén Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz) a német Kultuszminisztérium 1973 óta működő nemzetközi nyelvvizsgája.

Az 1.a osztály erdőismereti foglalkozáson vett részt egy program keretében.

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny területi fordulóján szép eredményeket értünk el, három tanulónkat hívták be a Biatorbágyon megtartott vármegyei-körzeti eredményhirdetésre.

Alig kezdődött meg az iskola számukra, amikor már az ősz folyamán az 1.a osztály három csapattal nevezett a Hebe Kft által szervezett "Mindent a macskáról" egyfordulós országos levelező projektversenyre.

Február 27-én, kedden a két első osztály színházi előadásra utazott Tatabányára.

Február 20-án zárult a röplabda diákolimpia körzeti döntője.

Szenzációs előadás részese lehetett iskolánk minden tanulója a MÜPA-ban a karácsonyi ünnepek előtt.

Régi, szép hagyomány a Budajenői Általános Iskolában, hogy a téli szünet előtti utolsó tanítási napon a 2. osztályosok betlehemes színdarabját nézhetik meg a kicsik és nagyon egyaránt.

A téli szünet előtt, 2023.december 19-én az 5. b osztály tanulói Gulácsiné Kozma Sarolta osztályfőnök és Osztie Tamásné, Éva néni kíséretében különleges helyszínen fedezhették fel a természet szépségeit.

"Esik a hó, az első hó, az egész udvar csupa porcukor. Pici öröm ez a szíveknek..."

A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.  pályázati támogatásával a Budajenői Általános Iskolában felújítási munkára került sor.

Újabb támogatást érkezett a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt-től. Megújult a fűtési rendszer.

Iskolánk „jó gyakorlatainak” egyike a belső versenyeink lebonyolítása.

A diákolimpia versenyeket tekintve az idei tanév jelentős változásokkal indult.

„Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben.”

A Budajenői Általános Iskola 2.b osztálya a pályaorientációs nap keretein belül a tűzoltók munkájával ismerkedett meg.

A Budajenői Általános Iskola alsó tagozata gyakran látogatja a tatabányai Jászai Mari Színház előadásait.

A Budajenői Általános Iskola 2.b osztályával tanulmányi kirándulásra mentünk.

A budapesti Néprajzi Múzeum egyike Európa legfontosabb szakmúzeumainak.

Az állatok világnapja alkalmából csoportjaink könyvtári órán vettek részt.

Gratulálok Péter László! Örülök, hogy ismerhetlek, és művészeted által egy kicsit a világodat is megismerhettük.

Alig kezdtük el az iskolát, de már az egyik legnagyobb projektünkbe csöppentünk bele, ami a Gaildorfi-cserekapcsolat volt szeptember 15-23-ig.

Iskolánk sikeresen pályázott az előző tanévben, és két robotikai eszközökkel kapcsolatos programban is részt vehettünk.

A Zánkai Erzsébet-Táborban töltött 3 napot a két ötödik osztály szeptember végén Gulácsiné Kozma Sarolta, Kóródi Kristóf osztályfőnökök és Sugár Szilvia kíséretében.

A 3. csoport a Magyar népmesék közül a "Szorgalmas és a rest lány", illetve "A Só" című mesékből készített rajzot.

Napközis csoportjaink idén is megemlékeztek a MAGYAR NÉPMESE napjáról.

Kedves Szülők!

A KUTYÁS BEMUTATÓ előadás JÖVŐ HÉTEN OKTÓBER 4-ÉN ingyenes.

2023. szeptember 13-án a Lázár Ervin Program keretében a Budapest Táncszínházért Alapítvány 80 nap alatt a Föld körül című előadásán vehettek részt az 5. és 6. évfolyamos tanulóink.

A nyári ügyelet első napja 2023. július 5. Ezt követően minden második szerdán tartunk ügyeletet, azonos időpontban, 9-13 óra között.

A tanév végén, június 19-én 52 gyerekkel látogattuk meg a osztrák St. Margarethenben lévő Familyparkot.

Idén a pandémia után ismét lehetőségünk volt május 21-26-ig 17 gyerekkel testvértelepülésünkre Gaildorfba utazni.

Az „Élővizek városaba" látogatott a 4.a, ahol először a Luxemburgi Zsigmond király által épített Tatai várat néztük meg az Öreg-tó partján.

"FÉNYESEBB A LÁNCNÁL A KARD" A XI. KÁRPÁT-MEDENCEI RAJZPÁLYÁZAT EREDMÉNYEI

A 4.a osztály Visegrádon a Városi Parkban a Kispalotajátékokon vett rész.

GRATULÁLUNK a 2023-as Akrobatikus Rock and Roll Diákolimpián elèrt csodálatos eredményekhez!

Május 9-én az iskola negyedik évfolyama szép és tartalmas kiránduláson vehetett részt, jutalmul a március 15-i műsorért.

A Lázár Ervin program keretében a 8.a és 8. b osztály a Radnóti Színházban járt, ahol az Ikrek hava című előadást tekintette meg.

Iskolánk harmadik alkalommal regisztrált a Digitális Témahét programra.

Boffin 500 elektronikus építőkészletek a Budajenői Általános Iskoláért Alapítvány támogatásával

Az őszi bemutató után következett az Állati jó bemutató! folytatása.

A Herman Ottó Verseny országos döntőjében 4 tanulónk képviselheti iskolánkat!

Tovább folytatódott az Atlétikai Diákolimpia Biatorbágyon.

Az 5-6. osztályos fiúk és lányok Biatorbágyon jártak, ahol az Atlétika Diákolimpia körzeti döntőjét rendezték.

A 2. a osztály testvérosztályával együtt, a 6. a-val a telki Öregtölgy Erdei Tanösvényen kirándult.

A Föld napja alkalmából egy nagy sétával egybekötött szemétgyűjtést tartottunk.

Iskolánkban hagyomány a húsvét megünneplése.

Idén is sok, lelkes 8. osztályos vett részt a DSD I. (Deutsches Sprachdiplom) nyelvvizsgáján.

Röplabda Diákolimpián vettek részt a IV. korcsoportos lányok Telkiben.

Kedves Szülők!

Mint némettanár írok, és nem reklámot szeretnék csinálni.

2023. február 6-án hirdettük ki a magyar kultúra napjával kapcsolatos projekt eredményeit.