Június 20-án, egynapos tanári kiránduláson voltunk Esztergomban, ahol egy különleges feladatban is részünk volt.

Városnéző sétánkat öt csoportra osztva tettük meg. A feladatunk szerint fel kellett derítenünk egy rejtélyt. Segítségül kaptunk egy térképet, egy feladatsort, melyek segítségével, és Esztergom nevezetes helyszíneinek meglátogatásával kellett egy bűntényt felderítenünk.

Minden helyszínen egy újabb nyomra és fejtörőre akadtunk. A legkisebb részletre is oda kellett figyelnünk, hogy a végén mindenre fény derülhessen. Nagyon érdekes és izgalmas volt a séta, amely a Bazilikánál ért véget. Valamennyi csoport sikeresen megoldotta a rejtélyt.

Azután, egy ebédet követően, idegenvezetésen vettünk részt, melynek során megnéztük a Bazilikát, az altemplomot, valamint a kincstárat. Néhányan felmentünk a kupolába és a harangtoronyba is.

A hosszú, meleg nap után kellemesen elfáradva tértünk haza.

 

Köszönjük a Szülők Iskolai Szervezetének ezt a szép, tartalmas és élménydús napot.

 

 

Székelyné Bácsy Katalin 

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott