Év vége felé közeledve a 2.a és 2.b osztállyal külön-külön felkerekedtünk Zsámbékra egy egynapos kirándulás erejéig. Mindkét osztálynak hasonló volt a program, egyet kivéve. Helyi busszal indultunk a reggeli órákban, és a Szent Vendel Domborműves Népi Lakóházat látogattuk meg először. A jelenleg sváb tájház a régi zsámbéki életet, jelképvilágot idézik.

Sétánk ezután a Romtemplomhoz vezetett, ahol egy múzeumpedagógiai program várt ránk. Miután körbe kalauzoltak minket, kettéosztottuk az osztályt, és az egyik fele egy képes keresőjátékon vett részt, a másik fele pedig… És itt jön a változás. A 2.a osztály tűzzománcot készített egy helyi iparművész segítségével, míg a 2. b osztály mécsestartót faragott szöggel-vassal. A nap lezárásaként még fagyiztunk egyet a végállomásnál. A gyerekek nagyon élvezték a napot, és igazi kincsekkel, és szép emlékekkel tértek haza.

Köszönöm az osztályfőnököknek: Szilvi és Zsóka néninek, hogy szebbé tették ezt a napot!

 

Pappné Polacsek Orsolya

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott