Egy fantasztikus októberi napot töltött együtt a két 3. osztály a Piliscsévi Játékparkban. A sok játék mellett sokat tanultunk Lajos bácsitól a mindennapi fizikáról, amit egy harmadikos kisgyerekek is megérthetett. Érdekes és szellemes előadásával, „mutatványaival” lenyűgözte a gyerekeket.

Valószínűleg kedvelni fogják a fizikát a felső tagozatban! Nemcsak az agyunknak kellett dolgozni ezen a napon, de a kezünknek is, mert egy plakettet készítettünk agyagból. Nagyon szép, és egyedi alkotások születtek, amiket haza is vihettünk. Ezen ismeretek után jöhetett a móka. A park közepén egy kisvasút közlekedik, amit mindenki élvezettel próbált ki. Ezen kívül számos játék várta még, hogy kipróbáljuk, és 1-2 kecske és rackajuh, hogy megetessük. A nap fénypontjaként megsüthettünk saját magunknak egy kürtöskalácsot. A szemünkbe szálló füstöt és a nagy meleget a sütő mellett, feledtette az ínycsiklandó, édes íz. Élményekkel, fáradtan, és teli hassal érkeztünk vissza az iskolába.

 

Krizsák Zsóka

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott