Szeptember végén, egy nagyon gyors, és hihetetlen szervezés keretében a 3.b osztály ellátogathatott az éppen bezárni készülődő Budapesti Operaházba. Kozák Márta, az Operaház nagykövete jóvoltából bejuthattunk eme csodálatos épület kulisszái mögé, jártunk az előkelő páholyokban és megmutattuk énektudásunkat a színpadon.

Csodálatos élmény volt együtt énekelni az osztállyal egy olyan helyen ahol számos kiváló művész fordult meg és tehetségével kápráztatta el a közönséget. Számos titkos helyre mehettünk be, többek között a súgólyukba, és még egy balettpróbára is sikerült bekukucskálnunk. Igazi élmény egy ilyen kis gyermek számára, de bevallom őszintén mi felnőttek is csillogó szemmel járkáltunk az Operaház falai között. Az igazi ajándék akkor következett, amikor egy felvételre is beülhettünk, ahol Ókovács Szilveszter (az Operaház igazgatója) beszélgetett Wiedemann Bernadett-tel  (Liszt Ferenc-díjas magyar operaénekes). A felvételt az őszi szünetben lehet látni minden nap A ki mer ma? című játékos vetélkedőben. Wiedemann Bernadett helyes válaszaival megnyert nekünk egy bordó borítékot, amelyben a Pomádé király új ruhája című gyermekoperára  volt annyi jegy, amennyi pont elég az osztályunk számára, így januárban ismételten nagy élmények elé nézhetünk.

 

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott