Október 6-án, pénteken mindkét harmadik osztálynak abban a szerencsés helyzetben volt része, hogy testközelből végig követhette a kenyérsütés lépéseit. A házigazda, Ormós Gabi, szeretettel mesélte és mutatta meg tudását. A gyerekek mérhettek, szórhattak, tapogathattak, kóstolhattak. 

Nagy élmény volt számukra, mert a környezet tananyag éppen ezt a témát taglalta, és így nem csak a tankönyvben, hanem „élőben” is átvehették Teca nénivel a kenyérsütés fortélyait.Láthatták, hogy nagyon egyszerű alapanyagokból egy hihetetlenül szép és finom remekmű jön létre. Meglepetés volt a gyerekek számára, hogy a megsült kenyeret elvihettük az iskolába. Szerintem még egy kenyeret sem ettek ilyen ragyogó, mosolygós szemekkel. Mindenkin láttam az elégedettséget, hogy :- Hm, ez igazán finom lett! Nagyon szépen köszönjük a házigazdának és Teca néninek, hogy egy ilyen élménnyel gazdagodhattunk.

 

 

Krizsák Erzsébet 3.b of. 

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott