„Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben.” Ez a mottója annak a Bolyai Anyanyelvi Csapatversenynek, amelynek területi fordulóján 2017 novemberében iskolánk több csapata is részt vett. Az 5. a osztály tanulói közül én is indultam a Nyelvelők nevű csapatban: Lippai Dorkával, Szabó Veronikával és Bartha Ábellel együtt.

A feladatok nagyon tetszettek: volt anagramma, szinonimakeresés, és irodalomhoz kapcsolódó kérdés is. A verseny 60 perce után úgy éreztük olyan jól sikerült, akár dobogós helyezést is elérhetünk. Az eredményeket hamar közzétették, de az első hat helyezett sorrendje titokban maradt. Csak annyit lehetett tudni, hogy mi is köztük vagyunk. A budaörsi díjkiosztón kiderült, hogy a 122 csapat közül 3. helyezést értünk el.

 

Kókai Mária Rita, 5. a osztályos tanuló

 

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott