A Budajenői Általános iskola 1.a osztályával részt vettünk a DM mosolygó fogacskák pályázatán, ahol egy kísérlettel bizonyítottuk miként teszik tönkre a fogainkat a cukros anyagok. Először is megnéztük, hogyan képesek a szájban tartósan a fogakon maradni, s ezáltal károsítani a fogzománcot. Aztán megvizsgáltuk, mely élelmiszerek a legkárosabbak a fogakra.

Azzal a vízzel festettünk papírlapra, melyben nyalókát, gumicukrot, üdítőt oldottunk fel. Száradás után ráragadtak az ujjainkra a lapok, ahogyan a cukor ráragad a fogainkra. A répás, almás folyadékkal ez nem történt meg.

Ez alapján megállapítottuk, hogy fogainknak a legkárosabb a nyalóka, gumicukor, limonádé, cukros üdítők, chipsek, amiket le kell mosnunk a fogunkról, hogy ne romoljon el, s bátran ehetjük az almát, répát, s víz sem teszi tönkre a fogakat. A cukros ételek után pedig fontos a fogmosás.

 

Egy élménnyel és egy ajándékcsomaggal gazdagodtunk a kísérlet után.

               

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott