A december az év azon időszaka, amikor az ajándékozás, az adakozás, az embertársaink segítése kiemelten fontos szerepet kap életünkben.

Különös melegség tölti el az ember szívét, ha tud adni, ha tud segíteni, ha mosolyt tud varázsolni mások arcára.

Ezért a nemes célért jött létre a PontVelem és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közös akciója az EMMI és a GLS támogatásával.

A felhívás az iskoláskorú gyermekeket célozta meg, hiszen jó állapotú, még használható játékok gyűjtéséről szólt, rászoruló gyerekek számára.

Az osztályból többen már második éve nagy örömmel, tenni akarással, cselekvő szeretettel éli át az adakozás örömét. Gyűjtött csomagjainkkal azt kívánjuk, hogy vidáman, boldogan ünnepelhessék a karácsonyt azok is, akik bármilyen okból hiányt szenvednek.

Ezzel a lelkülettel kívánunk mindenkinek áldott, békés, boldog  új esztendőt!

A 3.a osztály és Horváth Szilvia