December 9-én különleges vendégek érkeztek a Hagyományőrzők Házába. Az Opera nagykövete,   Valter Ferenc operaénekes, felesége segítségével tartott előadást bemutatóval és csodálatos átváltozással kísérve.

Megismerhettük az opera keletkezésének történetét és bekukkanthattunk a színfalak mögé is. Alig várjuk, hogy mindezt az Operaház falain belül is megtekinthessük.”- emlékezett vissza Molnár Ingrid és Schmaus-Kőrösi Petra 6.b osztályos tanuló a felső tagozatosoknak megrendezett előadásról.

Az Operaház programján belül a nagykövetek általános iskolánkban is népszerűsítették a műfajt. Rendkívül összetett, érdekes világ ez, melybe elrepíttetek minket a zenei betétekkel tűzdelt előadás folyamán. Reméljük, hogy sok gyerekben felkeltették az érdeklődést ezen műfaj iránt, és egyre többen látogatnak majd el az Operaház vagy az Erkel színház előadásaira.

Pappné Polacsek Orsolya-tanár

Molnár Ingrid 6.b