Noha év közben még nem volt tervben, de már a gondolata megszületett. Aztán szülői nógatásra elkezdtük szervezni, és a végén valami nagyon remek dolog sült ki belőle. Ez volt az idei Tiritarka Tábor. Ahogy a nevében is benne van, próbáltunk mindenfélét beletenni. Változatos programokkal vártuk a leendő elsősöket, és az iskolásokat egy izgalmas, mókával teli hétre. Szinte minden reggel gyerekjógával kezdték a napot azok, akik velünk tartottak. Sebestyén-Hegedűs Anett (GyöngYoga) minden nap elvarázsolta a gyerekeket a jóga világába, remek hangulattal és gyakorlatokkal kerekítve.

A hetünk így alakult: Hétfőn mesedélelőtt volt kézműves foglalkozással /gumidekor, quilling/, délután pedig a Telki Tanösvény egy szakaszán sétáltunk. Kedden zsámbéki kiránduláson voltunk a Lámpamúzeumban és a Ziegler Ostyagyárban. Délben a Művelődési Házban a Tündérkonyha gulyáslevesét élveztük, utána pedig felváltva kürtöskalácsot, ill. tűzzománc nyakékeket készítettünk. Szerdán egész nap a Budakeszi Vadasparkban barangoltunk. Csütörtökön a Piliscsévi Kalandparkba buszoztunk el, ahol agyagoztunk, vattacukrot készítettünk, beültünk a varázslatos Titokszobába, kisvasutaztunk, játszótereztünk, és élveztük a felhőtlen mókázást. Pénteken Telkiben fagyiztunk, és a szemben lévő focipályánál sportoltunk. Délután meglepetés mozizás következett. Minden nap bőséges, és finom koszt várta a gyerekeket. Reméljük, a jövő évben már nem csak egy hetet táborozunk, és még több élménnyel, emlékkel gazdagszunk mindannyian. Budai István Polgármester úrnak köszönjük, hogy rendelkezésünkre bocsátotta a Hagyományőrzők Házát, ami bázisként szolgált. Köszönjük Kaiser Erzsike közreműködését, és a szülők támogatását. Mindenkinek jó iskolakezdést, örömöt, kitartást, és szorgalmat kíván az új tanévhez a két táborvezető: Blaskó Szilvi néni és Pappné Polacsek Orsi néni

 

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott