Szeptember 19-én az alsósoknak és felsősöknek Sőnfeld Mátyás tartott zeneterápiás foglalkozást az iskola tornatermében.

Nagy háti batyuval érkezett, amiben az összes saját készítésű hangszerét elhozta, és bemutatta a gyerekeknek. A tanulók megismerkedtek a hangszerek fajtáival, megtanulták hogyan hozhatnak egyszerű tárgyakat úgy rezgésbe (szívószál, lufi, műanyag pohár…), hogy akár dallam is létrejöhessen. A zenés kísérleteken keresztül a hangok törvényszerűségeit is játszva elsajátították. A gyerekek játék közben csodálkozhattak rá a zene tudományos, fizikai hátterére, és könnyen megértették, miért hangos, halk, magas vagy mély egy hang.

Az előadás interaktív volt, tele rengeteg kihívással és kérdéssel, melyre a gyerekek maguk adták meg a választ, ezáltal fejlődött a gondolkodásuk, kreativitásuk. Mátyás bemutatta hogyan lehet szívószálból dudát, gumikesztyűből skót dudát, mankóból fuvolát, műanyag pohárból kacagópoharat készíteni!

 Öröm volt számomra, hogy másnap a gyerekek hozták a saját készítésű szívószáldudájukat az iskolába!

Köszönjük Mátyásnak ezt a felejthetetlen zeneterápiás élményprogramot!

 

„ A zene jótékony hatásai ősi emberi tudás.”

 

 

Dalosné Kovács Györgyi

                 

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott