Október 11-én tanulmányi kirándulásra indult a két 2. osztály. Csodálatos napsütéses időben érkeztünk Gyöngyösre, a Mátra Múzeumba. A múzeumnak az Orczy kastély felújított épülete és gyönyörű, gondozott parkja ad otthont.

Jelképe a Magyarországon található egyetlen, valódi mamutcsontváza, amit érkezésünkkor rögtön meg is néztünk. Az ország második legnagyobb természettudományi kiállítását tekinthettük meg, ahol idegenvezetőnk segítségével sok érdekes információt tudhattunk meg az erdő különböző szintjein élő életközösségekről. A kiállítás végén a pálmaházban élő állatokkal is találkozhattunk, sőt még ajándékba is kaptunk néhány ördögsáskát. Tartalmas, szép kirándulás volt, melyet másoknak is szeretettel ajánlunk.

 

               

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott