Október 12-én a 4. évfolyam Magyarország legelső csokoládégyárában tett látogatást. A Bonbonetti látogatóközpont időutazása elkalauzolt bennünket a kakaóbab hazájától, az esőserdőtől egészen a tibi csoki gyártásáig. Egy „hajóra szállva” ismertterjesztő film segítségével végigkísértük a kakaóbab útját, majd a laborok világába tekinthettünk be, ahol a csokoládék összetételét megalkották.

Játékos módon megfejthették a gyerekek a Bonbonetti csokoládé három titkos összetevőjét is. Ezzel megszerezték a lehetőséget, hogy a higiéniai szabályoknak megfelelő öltözetben beléphessünk a csokibirodalomba. Láthattuk a tibi csoki, a Cherry Queen konyakmeggy, és a Bonbonetti szaloncukrok gyártásának ill., csomagolásának folyamatát miközben kóstolhattunk is a finom édességből, melynek gyártását már nyáron megkezdik, hogy az ünnepekre a megfelelő mennyiséget le tudják gyártani. Mindezek mellett itt készül a közkedvelt Franciadrazsé és Dunakavics is, melyből a látogatás végén kóstolót is kaptunk csokoládé kíséretében.

Ezt az édes kalandot kicsiknek és nagyoknak szeretettel ajánljuk!

Horváth Szilvia

   

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott