A 6. a és 6. b osztály elment a Nemzeti Színházba megnézni az „Egri csillagok” című darabot. Sokan olvastuk már Gárdonyi Géza regényét, így kíváncsian vártuk, hogyan lehet néhány óra alatt színpadra varázsolni egy ilyen hosszú művet. A történetet a híres énekmondó, Tinódi Lantos Sebestyén tolmácsolta. Az eredeti műben fel nem bukkanó szereplőket és jeleneteket is láthattunk, melyek izgalmasabbá tették a darabot.

Ilyen volt Pinke bácsi vagy Hegedűs hadnagy kisfia, aki apja kivégzése után leugrott a várfalról. Ekkor drámai csend telepedett a közönségre. Rajta kívül is sok gyerekszínész játszott a darabban. A várvédőknek is emléket állított Tinódi, amikor felolvasta a magyar katonák lajstromát. Az előadás hűen tükrözte, hogy az egri hősök csak a hazaszeretetüknek és kitartásuknak köszönhették a győzelmet.

Szabó Veronika, 6. a osztály

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott