A Millenáris Parkban az űrutazás izgalmas története csak arra várt, hogy felfedezzük! Megtapinthattuk azokat a tárgyakat és eszközöket, amelyek kiemelkedő jelentőségűek voltak az emberiség galaktikus kalandjai során. Sőt, az interaktív kiállításon azt is kideríthettük, milyen asztronauta válna belőlünk.

A 3000 m²-en elterülő rendezvényen teljes egészében megismerhettük a NASA és az emberiség csillag közi kalandjainak teljes történetét, valamint napjaink érdekfeszítő felfedezéseit: középpontban a Holdra szállásért folytatott űrversennyel, egészen a naprendszer határának feltérképezéséig.

Úgy éreztük a világűr csak egy karnyújtásnyira van tőlünk! Belebújhattunk a NASA küldetései során használt szkafanderbe, megsimogattuk a begyűjtött holdkőzeteket, illetve az eredeti holdjárót, valamint a rakéták és űrkapszulák mását. Megtapasztalhattuk az asztronauták elképesztő életét, mikor beültünk egy űrhajó pilótafülkéjébe.

Nagyon izgalmas volt!