Április végén, a Föld napja alkalmából energiatakarékossági előadáson vettek részt iskolánk alsós tanulói.

Mészáros Fanni, a CECED Magyarország Egyesülés cégvezetője 2006-ban indította el Forgó Morgó környezetvédelmi programját. A mostani iskolai előadáson a közkedvelt figura, Forgó Morgó, buzdította a gyerekeket környezetünk megóvására. Sok érdekes dolgot tudhattunk meg, pl. mi módon tudjuk megvédeni a környezetünket, mire kell egy háztartásban odafigyelni, mi az a energiacímke.

Mészáros Fanni nemrég megjelent könyve -  Forgó Morgó a tengeren - alapján kalauzolta végig a tanulókat az energiatakarékosság, a tudatos fogyasztói magatartás és a hulladékgazdálkodás vizein.

Cimborái, Kati és Peti, elrepítenek minket horvátországi útjukra, és hívták fel figyelmünket a tengerek védelmére, megóvására.

A könyvet tarkító illusztrációkat mind gyerekek készítettek, így igazán a gyerekeknek szól.

A diákok nagyon aktívak voltak a bemutató alatt, és sok hasznos dolgot vihettek magukkal a tarsolyukban.

Köszönjük az ajándék könyveket, melyről, és küldetésükről bővebb információt az alábbi honlapon lehet találni:

Köszönjük Marton Kriszta közbenjárását a program megvalósításához.

Pappné Polacsek Orsolya

szervező tanár