Különleges élményben volt része a Budajenői Általános Iskola nevelőtestületének 2016. június 21-én, amikor a Szülői Szervezet Pedagógus napi ajándékaként Etyekre látogatott.

Bérelt buszunk először a Korda filmstúdióba vitt minket, ahol lelkes vezetőnk segítségével megismerkedtünk a világhírű magyar származású filmrendező, Korda Sándor életével és a filmezésben szerzett érdemeivel. A hatalmas alapterületű kiállítócsarnokban rácsodálkoztunk a filmkészítés régi, és modern trükkjeire, élveztük a különleges optikai csalódásokat, és élvezettel hallgattuk a filmsztárokról szóló anekdotákat. Sétálhattunk igazi díszletvárosban New York utcáin, miközben könnyű volt odaképzelni a szirénázó rendőrautókat, és az ablakokból rájuk célzó gengsztereket.

A filmforgatással kapcsolatos csoportos feladatok zárták a délelőttöt, majd egy borkóstolással összekapcsolt finom ebéd következett az etyeki Gradowski Pincében. Annak a leheletkönnyű, meleg juhtúrós pogácsának, amit bor mellé kaptunk, senki sem tudna ellenállni! Mi sem akartunk, így pillanatok alatt elfogyott. A csodálatos borok és ételek elfogyasztása után fájó szívvel búcsúztunk el a kedves házigazdától, és hazafelé indultunk. Bicskén kis kitérőt tettünk: a kastélyban állították ki Blaskó László szobrászművész – kolléganőnk, Blaskó Szilvia apósának - értékes lámpagyűjteményét, amelyet mindenképpen szerettünk volna látni. Nem is csalódtunk, fantasztikus élményt nyújtott a kiállítás.

A szülők szándéka szerint igazi kikapcsolódást jelentett nekünk ez a nap. Köszönjük!!!

A cikk szerzője és a fotókat készítette: Gulácsiné Kozma Sarolta