A 2.a osztálynak különleges élményben volt része október 3-án. A  spanyol születésű, de ma már az Amerikai Egyesült Államokban élő Ana Galán írónővel találkozhattak.

Az írónő Mondragó sorozatából hazánkban eddig hat rész jelent meg, melynek első kötetét A nagy próbatétel című könyvet mutatta be illetve járta körül a gyerekek kérdései alapján.

A Nagyító Kiadó a találkozó előtt öt könyvet rendelkezésünkre bocsátott, amit a gyerekek elolvashattak, és élményeiket le is rajzolhatták. Mindezt nagy örömmel vette az írónő és a kiadó képviselője, aki a tolmács szerepét is betöltötte.

A történet a tündérmesék világába vezeti az olvasót, és az önmagunkért és másokért tudatosan vállalt felelősségre nevel a főhős és sárkánya segítségével.

A gyerekeket magával ragadta a történet és azóta is többen olvassák a sorozat további köteteit.

Többen dedikált példánnyal is büszkélkedhetnek.

Horváth Szilvia

Képeket készítette: Horváth Szilvia, Székelyné Bácsy Katalin