November 25-én, egy iskolai program keretében Bécsbe látogattunk. Az első, amit megnéztünk, a Time Travel Vienna volt, ahol egy interaktív kiállításon vettünk részt.Az elején egy 5D-s mozin keresztül mutatták meg nekünk Bécs városát a múltban. A Habsburg-ház uralkodóinak viaszbábjai mesélték el történetüket, mutatták be családfájukat. Az akkori művészetet, és zenei világot is megismertük.

Ezután elmentünk a Mariahilfer Straße-hoz, amely egy végtelenül hosszú bevásárlóutca. Ott kedvünkre vásárolgathattunk 6-8 fős csapatokban.

Majd ellátogattunk a Városháza (Rathaus) előtti parkba, ahol egy hatalmas, kivilágított adventi vásár (Christkindlmarkt) állt. A bódékban mindenfélét lehetett kapni: forralt puncsot, sült gesztenyét, gyertyákat, édességeket…

Nagyon élvezetes, és tanulságos utazás volt, izgalmas programokkal. Remélem, jövőre is lesz rá lehetőségünk, hogy kilátogassunk Bécsbe advent idején.

Orbán Janka 6. b osztály

Remélem, mindenki sok szép élménnyel, és emlékkel tért haza Bécsből. Elárulom, hogy jövőre is lesz adventi kirándulás, de az még titok, hová.

Köszönöm Papp Kati néninek, és Bogáti Bea néninek, hogy ők is elkísérték a diákokat erre a szép és emlékezetes napra.

Mindenkinek Áldott, Békés Ünnepeket!

Pappné Polacsek Orsolya

szervező tanár