A hagyományokhoz híven a második évfolyam mellett a hatodikosok is közös előadással köszöntötték karácsony ünnepét. A közel 40 kisdiák már hetekkel a nagy esemény előtt összedugta fejét: olyan műsort akartak összeállítani, amely egyszerre rendhagyó, érdekes, ugyanakkor megható és a szíveket melengető.

Némi tanakodás után született meg az ötlet, miszerint az együttes gondolkodás lett a kerettörténet, amelyet színdarabok, hangszeres előadás és csodaszép karácsonyi dalok töltöttek ki. Az osztályfőnökökre és felkészítő tanárokra (Gulácsiné Kozma Sarolta, Koleszár Orsolya) hárult a további feladat: úgy alakítani a szereposztást, hogy mindenkinek jusson kisebb-nagyobb szerep, hiszen ha valamiből nem szeretne kimaradna senki, akkor ez a karácsonyi készülődés.

A kezdetben döcögősen induló próbák fogaskerekei lassan beindultak és a végére már olajozottan forgott minden „alkatrész”.

Így történt, hogy a 6.a osztályosok a Boldogság Kék Madarát kutatták-keresték a színpadon, míg a 6. b osztályosok Janikovszky Éva nyomán egy olyan érzésről meséltek, amely csak egy nagymama és unokája között alakulhat ki.

Orbán Janka és Gaál Zsófia elhozták hangszereiket, egy igazán vidám dallal örvendeztetve meg a hallgatóságot.

A műsor végén gyertyagyújtás és közös éneklés köszöntötte a legszentebb ünnepet, csodálatos volt hallani ennyi gyermek énekét.

A produkciót a gyönyörű dekoráció és a precíz hangosítás tette teljessé.

A számos dicséret közül talán azt érdemes kiemelni, amikor egy kedves szülő megjegyezte:

„ Hihetetlen volt, hogy a közönség az előadás elejétől a végéig folyamatosan figyelt, egy pisszenés sem hallatszott. A végén azért bekapcsolódtak az éneklésbe….”