May Erika vagyok, szakvizsgázott testnevelés-gyógytestnevelés szakos pedagógus.

A Pest Megyei Pedagógiai Szakszolgálat alkalmazásában látom el a gyógytestnevelői feladatokat az iskolaorvos és a védőnő által kiszűrt tanulók részére.

Fontosnak tartom a prevenciót, hogy a gerincproblémák minél korábbi felismerésével a kismértékű elváltozások - pl.hanyagtartás - a későbbiekben ne alakuljanak át visszafordíthatatlan deformitásokká. Fő feladat a helyes testtartás kialakítása és tudatosítása.

Az órákon az elváltozásokhoz és az életkori sajátosságokhoz igazodva - alsó tagozaton játékos formában, változatos eszközökkel - történik a stabilizáló törzsizomzat, a lábboltozatot tartó izmok és ízületek megerősítése, a gerincoszlop mobilizálása.

Célom, hogy a gyerekek örömmel vegyenek részt az órákon, tudatosuljon bennük a mindennapos testmozgás és egészségük megőrzésének fontossága.

"A mozgás sok mindenre orvosság, de nincs olyan gyógyszer, ami a mozgást helyettesítené." (görög mondás)