Az idei tanévben a 2024-es Fenntarthatósági Témahét április 22-26. között került megrendezésre.

Kiemelt témái  a levegő és élővilága, szabadidő, körforgásos gazdaság, hulladék és tudatos fogyasztás volt. Az első négy osztály tanulói a  tematikában meghatározott módon vehettek részt a Témahéthez kapcsolódó programokon, az adott témával összefüggő tanítási órákon, foglalkozásokon. 

Változatos módon járták körül az osztályok a választott témákat.

A digitális táblák, tabletek  interaktív, játékos tevékenységekkel segítették a gyerekek ismereteinek bővítését és a környezettudatos gondolkodás elsajátítását. A tanulók szórakoztató, változatos módon ismerkedhettek meg a környezetvédelem és a fenntarthatóság kérdéseivel, miközben megtanulhattak felelősségteljes és tudatos döntéseket hozni.

Az alábbi feladatok segítették az ismeretek elsajátítását:

Öko Panna és Öko Palkó kalandjai mf. feladataival

Forgó Morgó – tanácsaival

„ Kinek kacat, kinek kincs” – Zsibvásár keretében

Rövid videók, Wordwall játékok segítségével

Technika, rajz órán kézműves tevékenységgel

Méhhotel készítésével

fenntarthatósági feladatok megoldásával magyar, matematika órák keretében

Izgalmas és tanulságos hét volt, melyből sok ismeretet szerezhettek diákjaink.

 

Horváth Szilvia

 akadálymentes honlap

Ökoiskola logo


Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály

div class=