A 3. osztályosok is jártak a Pet - kupán, ahol a műanyag szennyezésről, az újrahasznosításról és a feldolgozás folyamatáról hallhattak a gyerekek.

A Heroes of the Future című élményprogram keretében 2070-be utazott a 7. évfolyam, mely kiállítás a fenntarthatóságról adott át ismereteket a fiataloknak.

Iskolánk egyik célkitűzése a környezet védelmére, a természet megóvásának fontosságára nevelés.

Az Ökoprogram keretén belül ültetésben vett részt az 1.a osztály. Minden tanuló saját tejes poharába ültette el a hagymát, melyet minden nap gondoz.

Veteményeztünk, ültettünk, bogarásztunk… :) 1.b

Az Ökoiskola címhez méltó módon, október 15-én, szombaton olyan programot szerveztünk iskolánkban, amivel felhívhattuk a gyerekek figyelmét a Föld természeti környezetének megóvására, a környezettudatos magatartásra.

Iskolánk ÖKO programja keretében a napközis gyerekek újrahasznosítható alapanyagokból játékokat, eszközöket, díszeket készítettek. A felső évfolyam tanulószobás diákjai kertrendezéssel, ültetéssel tették szebbé udvarunkat. P.B.Tünde

2022. május 13-án a 7. A osztály önkéntes kertrendezésakciójára került sor.

Örömmel írom: egy pályázat kapcsán 150.000 forint eszköztámogatást nyertünk az ökoiskolai eszközök beszerzéséhez.

Iskolánk kiemelt feladatának tartja a környezettudatos magatartás kialakítását, a fenntartható fejlődés pedagógiáját.