Május 30-án a 7. évfolyam Budapesten az Andrássy út 60. szám alatti múzeumban, a Terror házában járt.

A kirándulás lehetőségét a Budajenő Község Önkormányzata ajándékozta és finanszírozta a gyerekeknek, jutalmul az október 23-i sikeres szereplésükért.

A látogatás célja, hogy diákjaink a magyar történelem két tragikus korszakának, az 1944 és 1990 közötti diktatúráknak történelmi eseményeit megértsék. A nyilasok majd a kommunisták, a német nácik illetve a szovjetek elrabolták nemzetünk függetlenségét és a szabadságunkat. Szembesültek tanulóink azzal, hogy milyen súlyos áldozatokat kellett hoznia annak a generációnak azért, hogy ma szabadon élhessünk Magyarországon. Volt akinek családtagja van az áldozatok között. A különleges és megható – olykor megrázó – kiállításról sokat beszéltünk azóta, és a látott fényképek, videók otthon is, a családdal további beszélgetések témája lett.

Hálás köszönetünk Budai István polgármester úrnak ezért a tanulmányi útért, amely során a történelem lecke élővé válhatott!

Papp Katalin, osztályfőnök

 akadálymentes honlap

Ökoiskola logo


Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály

div class=