Az idei évben is megrendezésre került az Európai Diáksport Napja a Budajenői Általános Iskolában. Egy közös udvari bemelegítés után a felső tagozat egy kellemes sétát tett Budajenő – Telki – Budajenő útvonalon. Az osztályok 5 percenként indultak útnak, ahol 8 állomáson QR-kódok várták őket. A kódok leolvasásával sporttörténelmi kérdéseket kellett megválaszolniuk. A feladatok a nyári Párizsi olimpia sikereire fókuszáltak, valamint csapatindulót kellett írni és egy csoportképet készíteni háttérben a Zsámbéki- medencével. A túrát minden felsős osztály jó hangulatban teljesítette.

Az alsó tagozat évfolyamai különböző helyszíneken sportos feladatokat hajtottak végre. A kis elsőseink a közeli játszóteret vették birtokba. A 2. évfolyam az iskolai sportpályán méta játékot játszott és kipróbálták a floorball játékot is. A 3. osztályok a tornateremben titkos felszabadítót játszottak. A 4. évfolyam a falu focipályájára látogatott ki, ahol a fiúk birtokba vették a teqball asztalt, a többiek méta játékot játszottak.

Pozsgai Szabina