Minden felsős tudja, hogy a legnehezebb tanév a nyolcadik. Komoly döntést kell hoznia a gyerekeknek, hogy az általános iskola után hol folytassák tanulmányaikat. Fontos, hogy képességeiknek, távolabbi céljaiknak megfelelő iskolát találjanak.

Iskolánk nyolcadikosai a tavaszi szünet előtt megosztották a beiskolázással kapcsolatos tapasztalataikat a hetedik évfolyam tanulóival.  Szó esett a nyílt napokról, az írásbeliről, a szóbeli felvételiről. A középiskolák sorrendjének kialakítására is kaptak ötleteket a hetedikesek. Arra is érdemes figyelni, hogy hány iskolát írnak be. (A 7-8 szóbeli a jó képességű diákoknak is nagyon fárasztó volt.)

Ízelítő a nyolcadikosok jó tanácsaiból:

Mindenképp olyan középfokú oktatási intézményt válassz, ahol tovább tudsz fejlődni és jól is érzed magad.

Ne becsüld le önmagad, merj nyugodtan álmodni, DE ne is értékeld túl magad, mert csalódás érhet.

Csak abba az iskolába menj el nyílt napra, amelyikről kevés információd van!(Utána nehéz behozni a lemaradást.)

Kezdd el időben a felkészülést!

Rendszeresen járj előkészítőre!

Folyamatosan kísérd figyelemmel az iskolák honlapját!

Olvass fórumokat, érdeklődj a kiválasztott iskolákba járó diákoktól is!

Írásbelit ott írd meg, ahol nyugodt feltételeket biztosítanak!

Olvasd át figyelmesen a kérdéseket!

Rendesen vezesd a füzeted már az év elejétől!(Ne a szóbeli előtt kelljen átmásolni.)

A szóbelin légy udvarias és magabiztos!

Készülj sokat és ne izgulj!Kedvesek lesznek veled a felvételin.

Merj változtatni a sorrenden, ha a szóbelin nem érezted jól magad az első helyre beírt iskolában, vagy kiderül, hogy egy másik iskola jobb neked.

Folyamatosan egyeztess a szüleiddel és az osztályfőnököddel!

A nyolcadikosok még azt is elmondták, hogy nem volt olyan kérdés, amire tanáraink ne készítették volna fel őket. A diákok többségét az első helyen megjelölt intézménybe vették fel.

Sok sikert kívánunk nekik!