Decemberben  a Suliklubban szintén érdekes témát boncolgattak a részt vevő felsős diákok: Mit találhatunk egy filmben a szórakozáson túl? Hogyan szivárgott be a képregény, mint sajátos irodalmi, képzőművészeti műfaj a filmművészetbe?

Mostani aktualitásként pedig: Mi az, amit még eddig nem tudtunk a Star Wars sorozatról? Aradi Varga István médiaszakértő elkalauzolt minket ebbe a rendkívül érdekes és összetett világba.

Kovács Márk 7. osztályos tanuló így írt a látottakról, és a hallottakról:

„Az előadáson arról hallhattunk, hogyan lett a gondolatból film vagy éppen képregény. Közelebbről megvizsgáltuk a Tomb Raider-t és a Star Wars-t. Nagy magyar grafikusok nevét is hallottuk. A Superman történetét is volt lehetőség megismerni, és azt is, hogyan jött Batman a képbe. Látványterveket is megnéztünk a Star wars-ból és a Vasemberből. Szerintem nagyon tartalmas és érdekes előadás volt.”

A témát várhatóan januárban az Ötödik elem c. filmmel folytatjuk. Várunk minél több felsős érdeklődőt erre a remek, és érdekes alkalomra!

Pappné Polacsek Orsolya és Marton Krisztina – szervezők

Kovács Márk 7. o.