Február 6-án, szerdán egy múzeumpedagógiai foglalkozáson vett részt a 6. a osztály a Hadtörténeti Múzeumban, melynek témája az 1956-os forradalom és szabadságharc volt. A kiállítás címe ebből adódóan: „Pesti srácok”. A kirándulást jutalomba kaptuk az október 23-i ünnepségen való sikeres szereplésünkért Budai István polgármester úrtól.

Bementünk az első terembe, ahol négy csapatra osztott minket a foglalkozásvezető. A csoportok kvízkérdésekben versenyeztek egymással, melyekre a teremben kellett megtalálni a helyes választ. A verseny után a harmadik teremben fegyverkiállítás fogadott minket. Volt közöttük pisztoly, mesterlövész puska és a legtöbbet gyártott fegyver is, AK – 47-es. Rendkívül izgalmas volt kipróbálni – persze töltetlen állapotban – ezeket a fegyvereket. Nekem ez a része tetszett a legjobban. A nap végén még süteményt is kaptunk, ami nagyon finom volt.

Nagyon ajánlom ezt a programot családoknak és más osztályoknak is.

Brezina Dávid, 6. a osztály