Iskolánkban tartott előadást Pásztor Zoltán, amelyre kutyákat is behozott a gyerekeknek.

Zoltán önkéntes állatvédő, kutyák ideiglenes befogadásával és rehabilitációjával foglalkozik feleségével együtt. Segítenek az elkóborolt állatok hazajuttatásában!

Országszerte sok menhellyel kapcsolatot tartanak és segítséget nyújtanak számukra.

Az elmúlt években fokozott figyelmet fordítottak arra, hogy tájékoztassák az embereket, diákokat az állatokkal kapcsolatban felmerülő problémákról, segítségnyújtásról, ezért jöttek el a Budajenői Általános Iskolába is.

A tanulók, tanárok élvezettel hallgatták Zoltán szemléletváltásra ösztönző szavait, gondolatait. Fényképeket bemutatva és a két kutya jelenlétével a gyerekek megtapasztalhatták az „állati” közelséget, természetességet, melegséget!

Minden szülőnek, tanárnak, diáknak köszönjük a menhelyeknek adományozott tárgyakat, élelmiszereket!

Dalosné Kovács Györgyi

Fénykép: Pásztor Zoltán