A Jedlik Ányos Országos Matematika/Fizika Verseny nyíregyházi döntőjében Bartha Zsombor 4. b osztályos tanulónk megismételte tavalyi eredményét, és bronzérmet szerzett.

Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája

A 21. századi oktatás egyik fontos feladata, hogy fejlessze a gyerekek önálló gondolkodását, segítse őket a nyomtatott és digitális források felkutatásában, az információk értelmezésében, és következtetések levonásában. Ez a verseny a tudományos ismeretterjesztésre, és tudományos kutatásra készít fel azzal, hogy lehetőséget ad a 3.-8. osztályos diákoknak egy írásos pályamunka elkészítésére saját maguk által választott témából, majd ennek ismertetésére 10 perces prezentáció keretében. A Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciája idei felhívására 30 tanulónk jelentkezett, és örömünkre 5 pályamunka bejutott a százhalombattai regionális fordulóba. A rangos zsűri értékelése alapján négy diákunk két témával az országos döntőben versenyzett tovább, ahol kiváló eredményt ért el. Három versenyzőnk pedig, szintén két témával, 3. díjat kapott a regionális fordulón. Hatalmas munka állt minden pályamunka mögött, a diákok sokat tanultak belőle, és fejlődött előadói képességük is. Köszönjük az őket támogató szüleiknek és gratulálunk felkészítő tanáruknak, Gulácsiné Kozma Saroltának!

Binó Emese-Venczel Sára 3.o

A szénkukac születése