Idén iskolánk diákjai részt vehettek a Budapesti Fesztivál Zenekar szervezésében megvalósuló TérTanc koncert rendezvényen. Az esemény lényege, a komoly zene népszerűsítése mellett, hogy  hátrányos és nem hátrányos helyzetű gyerekek táncolhatnak együtt, ezzel is kifejezve, a zene, tánc vagyis a művészet minden különbséget áthidal, eltöröl.


Iskolánkból 12 diák csatlakozott a kezdeményezéshez. A közös fellépést hosszú hónapokig tartó próbák és csapatépítő alkalmak előzték meg. A koncertre június 16-án került sor Budapesten, a Bazilika előtti téren, ahol a Budapesti Fesztivál Zenekar Beethoven VII. szimfóniáját adta elő, és a több mint 400 gyerek a 4. tételre közösen mutatta be a betanult táncot. Mindenkinek nagy élmény volt ez a lehetőség, remélhetőleg a továbbiakban is részesei lehetünk ennek a különleges kezdeményezésnek.

Papné Polacsek Orsolya és
Burjánné Heinisch Diana


 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály