Iskolánkban ezen a szép őszi délutáni napon az alsó tagozatos napközis csoportokkal megtartottuk ezt a napot! Célunk, mint ahogy a kezdeményező (Balatoni Kata) is megfogalmazta, a játék öröme a személyiség fejlődéséért, a közösségi élményért és a nemzeti kultúránkért.

Foglalkozásainkon voltak eszközös játékok: Mackó, mackó ugorjál, Nemzetes kidobós, Elvesztettem zsebkendőmet, Ugróiskola. Fogócskák: Sánta róka, Héja-héja, Fekete-fehér, Páros szökellő. Mozgásos játékok: Szarkatánc, Kacsintós. Néptánc pedagógusként is mondhatom, hogy legfőbb célom, minél több közös játékban vegyek részt a gyerekekkel, és ez számukra is, számomra is maradandó élmény, öröm legyen!

„ Az énekes népi játék a szabad ég alatt ősidők óta a gyermek életének legfőbb öröme.”(Kodály Zoltán)

Dalosné Kovács Györgyi

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály