Egy napsütéses októberi szombat délelőtt a 2.b osztály tanulói családjaikkal és tanítóikkal együtt elindultak, hogy közösen felfedezzék a Csergezán kilátót. Györgyi néni, aki a kirándulást szervezte, végigvezette az erdőn a kis csapatot, és közben sokat mesélt a gyerekeknek az erdei élővilágról.

Együtt fedeztük fel a vaddisznónyomokat, alvóhelyüket, és még egy kis őzikét is láttunk mellettünk elszökellni. Az Anna-laki pihenőhelynél megpihentünk, a gyerekek falatoztak kicsit, majd tovább folytattuk utunkat, és együtt megmásztuk a katicák lepte kilátót. Jobbkor nem is jöhettünk volna, csodás volt a kilátás az ezerszínű erdővel borított dombos vidékre.

Visszafelé újra megálltunk az Anna-Laknál, ahol mindenki elővette az elemózsiáját és együtt megebédeltünk. Finom házikenyerek, házi kolbászok, szalonna, házi sütemények kerültek az asztalra. Az út végére mindenki elfáradt, de sok élménnyel, sok-sok őszi levéllel és őszi terméssel gazdagodtunk. 

 

Koncsos Dóra

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő gyerek
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály