Egy napsütéses októberi szombat délelőtt a 2.b osztály tanulói családjaikkal és tanítóikkal együtt elindultak, hogy közösen felfedezzék a Csergezán kilátót. Györgyi néni, aki a kirándulást szervezte, végigvezette az erdőn a kis csapatot, és közben sokat mesélt a gyerekeknek az erdei élővilágról.

Együtt fedeztük fel a vaddisznónyomokat, alvóhelyüket, és még egy kis őzikét is láttunk mellettünk elszökellni. Az Anna-laki pihenőhelynél megpihentünk, a gyerekek falatoztak kicsit, majd tovább folytattuk utunkat, és együtt megmásztuk a katicák lepte kilátót. Jobbkor nem is jöhettünk volna, csodás volt a kilátás az ezerszínű erdővel borított dombos vidékre.

Visszafelé újra megálltunk az Anna-Laknál, ahol mindenki elővette az elemózsiáját és együtt megebédeltünk. Finom házikenyerek, házi kolbászok, szalonna, házi sütemények kerültek az asztalra. Az út végére mindenki elfáradt, de sok élménnyel, sok-sok őszi levéllel és őszi terméssel gazdagodtunk.

Koncsos Dóra