Október 1-jén a 7. a osztálynak különleges élményben volt része, amikor ellátogatott a Fővárosi Állatkertbe. Egy szakember vezetésével Dél – Amerika különleges és jellegzetes állataival ismerkedtünk meg. Megtudtuk, hogy olyan élőlények alakultak itt ki, amilyenek sehol másutt a világon nem éltek, mint például a vendégízületesek.

A vízidisznó a Föld legnagyobb testű rágcsálója, testhossza az egy métert is elérheti. A vörös bőgőmajom hangja kilométerekre elhallatszott. Az akár két méteresre is megnövő sörényes hangyász folyton a kerítés mellett sétált föl-alá. Sokféle érdekes állatot figyeltünk meg: nagy mara, nandu, tapír, tatu, tukán stb. Megható élmény volt látni, ahogyan együtt eszik az elefánt mama és fia. A legizgalmasabb pillanat az volt, amikor egy anakonda éppen ebédjét (egy nyulat) fogyasztotta el kiakasztott állkapoccsal. Tevéket is etettünk és simogattunk, nagyon puha és selymes szőrük van.

Csodás nap volt!

 

(7. a osztály tanulói)

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály