Hogy mi volt a grund? „Egy darabka föld…ti nem is tudjátok, mi a pesti gyereknek egy üres telek. Ez a kis darab terméketlen, hepehupás pesti föld, ez a két ház közé szorított kis rónaság… ami az ő gyereklelkükben a végtelenséget, a szabadságot jelentette.”

Az 5. b osztály már olyan szerencsés, hogy 2019 októberében nem csak elolvasta és feldolgozta Molnár Ferenc híres regényét, hanem kíváncsian bejárta azokat a budapesti helyszíneket, ahol hőseink iskolába jártak, ahonnan a fiúk a gittet gyűjtötték, vagy ahol Nemecsek lakott. Játszhattunk a mai grundon, valamint azt a füvészkerti medencét is láttuk, amelyben a „közlegénynek” el kellett bújnia. Köszönjük a 8. és Lőrinc bá’ részvételét!

HDV

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály