A 7. a osztály egy novemberi esős napon a zsámbéki Ziegler ostyagyárba látogatott. Rettentően kíváncsiak voltunk, vajon mi történik egy élelmiszergyárban, hogyan készülnek a különböző ostyák, kik dolgoznak ott, hogyan csomagolják a termékeket. Kíváncsiságunkat a tulajdonos, Ziegler Jánosné, Judit néni elégítette ki, ő volt a vezetőnk az üzem területén.

Elmesélte a családi vállalkozás történetét, hogyan gyártotta 15 évig egyedül a különböző nápolyikat a saját garázsukban. A védőruhában tett séta közben a hasunk is jól lakott a finomabbnál finomabb termékekkel (sajtos tallér, mártott ostyák különleges fűszerezéssel, nápolyi, ufo, choicoin). Ettetek már ínycsiklandóbbat a gyártó sorról melegen lejött sajtos tallérnál? Ez volt a kedvencünk! Az emberi találékonyság és kreativitás mintapéldája a gépgyártó üzemrészleg, ahol a Ziegler János által feltalált ostyakészítő gépeket gyártják saját szabadalomként. A világ több országába szállítják termékeiket. A látogatás végén meglepetés ajándékot is kaptunk, aminek szintén az ízlelőbimbóink örülhettek!

(7. a osztály tanulói)

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő gyerek
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály