December talán az év egyik legszebb hónapja, melyet igazán széppé az advent tesz, a karácsonyra való készülődés, a várakozás. Különösen izgalmas ez az időszak a kisgyermekek számára, akik számolják a napokat, hogy mikor jön a Mikulás, majd pedig a Jézuska.

Arról, hogy ki is Jézus, akit mindannyian várunk, egy csodálatos népi betlehemes színházi előadást nézhetett meg az első évfolyam a tatabányai Jászai Mari Színházban. Ez a betlehemes játék bábtáncoltatással, énekmondással és élő dudaszóval mesélte el a gyerekeknek a teremtés történetétől kezdődően Isten fiának születését.
Fabók Mariann és Keresztes Nagy Árpád bábozást és a népi éneklést ötvözve, humoros, kicsi gyerekek számára is élvezetes, érthető módon mesélte el a történetet. Ízes magyarsággal előadott darab, mindannyiunk szívébe igazi adventi hangulatot varázsolt.
Az ünnepi készülődés jegyében Tündérkonyhai foglalkozáson is részt vettünk Zsámbékon, ahol mézeskalács fenyőfát készítettünk.

Horváth Szilvia

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály