November 4-én, hétfőn reggel 8 órakor elindult a 7.b osztály a Fővárosi Állat- és Növénykertbe. A buszút hamar elröppent, és hirtelen azon kaptuk magunkat, hogy már meg is érkeztünk.


Dél-Amerika állatvilágából tartott felfedezőtúrát az idegenvezetőnk. Még az esős idő sem fogott ki rajtunk. Legelőször a kinti állatokat, a tapírt, nagy marát, vízidisznót és a nandukat néztük meg, majd bementünk egy trópusi házba, ahol egy sisakos baziliszkuszt láttunk, ami meglepő módon tud a vízen járni. A túravezetőnk nagyon sok érdekességet mondott a hüllőkről. Megnéztük a tatukat,az üregi baglyokat és láttunk vadonélő tengerimalacot. Ezután elvezett minket a lajhárhoz ás az aranykezű majmokhoz. Nagyon jó volt látni, ahogy ugráltak a kötélen. Majd megpillantottunk egy sörényes hangyászt. Meglátogattuk az állatkert legidősebb példányát, Samut az aligátort, aki már 70 éves. Majd elérkeztünk utunk utolsó állomására, ahol megcsodáltuk az anakondákat. Megdöbbentő látvány volt, hogy mennyire hatalmasak.

Az állatkerti látogatás végén elbúcsúztunk, majd egy békés buszút után, ismét visszatértünk az iskolába.

György Enikő 7.b 

 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály