Januárban ellátogattunk Budapestre, a Mese Múzeumba. Itt minden a meséről és a játékról szólt. Először mesehősök tulajdonságait gyűjtöttük össze, ezután gyönyörű képekből ismert meséket állítottunk össze csoportokban.

Majd mi is egy mese szereplőivé változtunk és elkezdődött a játék. Először a Jégboszorka palotájának kulcsát kellett közös erővel megszereznünk, szerencsére sikerült. Pihenésképpen megnéztünk egy mesét. Innen egy csodálatos erdőbe érkeztünk, ahol mindenki megkereshette: miket rejtettek el az odvasfa mélyére, ki lakik a kút fenekén, melyik fiola rózsaillatú és melyik úton jut el a királyfi a királykisasszonyhoz. Itt is sikerrel jártunk, ezért felmászhattunk a griffmadár fészkébe és megölelhettük a varázslatos színváltó grifftojást. Végül a trónterembe érkezve megküzdhettünk a hétfejű sárkánnyal. A próbákat sikeresen teljesítettük, ezért jutalmul különböző mesehősök jelmezeibe bújhattunk és elfoglalhattuk a király trónszékét. A sok kaland után, befejezésül megkaptuk Mesehős igazolványunkat.

2/A osztály


 akadálymentes honlap

 Étlap

 

Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály