Október 27-én rendezték meg a III. Hévízgyörki Népdaléneklési Versenyt, melyen Pest megye, illetve Budapest általános iskoláskorú tanulói indultak.

A jelenlegi egészségügyi helyzetet figyelembe véve a helyi lakosság, a fellépő fiatalok, a felkészítő tanárok, a zsűri, illetve valamennyi érdeklődő egészségének védelme érdekében online zajlott a verseny, mely Pest megye egyre nagyobb hírnévnek örvendő népdalos találkozója. Ez alkalommal a fiatalok a produkciókat videófelvétel vagy hanganyag formájában küldték meg, melyet a zsűri tagjai a verseny napján értékeltek. A Budajenői Általános Iskolából Kókai Mária 8.a osztályos tanuló vett részt a versenyen, Galga menti dalcsokrával (Rózsát ültettem) Ezüst diplomát szerzett. Gratulálunk Máriának, hogy a népdalokat szívből és szeretetből ápolja és énekeli.

Dalosné Kovács Györgyi
felkészítő tanár