2016. április 20-án az első évfolyam a Természettudományi Múzeumban járt.  Nem titkolt célunk volt, hogy felébresszük és fenntartsuk a természet sokféleségének megismerése és megértése iránti igényt a kisgyermekekben. Az aulában a barázdás bálna csontváza fogadott bennünket, ami méretével, különlegességével megalapozta a ránk váró csodálatos élményeket.A korallzátonyok varázslatos élővilága, az eltűnt világok képviselői, a dinoszauruszok mindenkit lenyűgöztek. Az ásványok, a kőzetek, a drágakövek világa, mely még az állandó kiállítás részét képezte, szintén nem okozott csalódást.

A múzeum különleges élményt is tartogatott, mert a látogatók elől zárt alagsorba is betekintést nyerhettünk egy paleontológus vezetésével. Minden olyan dolog, ami mérete miatt esetlegesen nem fért volna el a kiállító teremben, vagy ami már nem aktuális vagy még eddig nem is került kiállításra, mindez ott megtekinthető volt.

Ajándékot is hozhattunk haza a 2016-os év ősmaradványa a nummulites személyében, ami legalább 60 millió éves és mindenki számára közismert Szent László pénzeként.

H. Szilvi néni, Zsóka néni és H. Bea néni