Ezen a héten a gyerekek foglalkoztak az erdő természeti rendszerével és a fenntartható közösségével.

Az Erdőböngésző munkafüzetet megbeszélve megismerkedtek az erdő állataival, növényeivel, gombafajtáival. Feladatokon keresztül állatok, növények élőhelyeit, az erdő fáit, leveleit, terméseket tanulmányoztak. Megtudták, hogy mi a különbség a gazdasági és természetes erdő között! Emlős számolókon, verseken, kisfilmeken (Ernő bácsi meséi, az erdő lakói) keresztül játékos feladatokat oldottak meg, amelynek célja volt, hogy a tanulók az iskolában megismerjék a téma fontosságát és figyeljenek személyes érintettségükre, hiszen kis odafigyeléssel ők is sokat tehetnek a Föld védelméért!
Kézműves foglalkozások alkalmával, újra hasznosítható anyagokat is felhasználva, sok kreatív, látványos, szép alkotások készültek. A Föld napján is megemlékeztünk a környezetünk fontosságáról, megóvásáról és fenntarthatóságáról. A természet megfigyelésére, még egy tavaszi sétát is megtettek a gyerekek a Kápolnához és a Magtárhoz. Pénteki napon a tanulók zöld felsőben jöttek, és egy közös osztályképpel zárult ez a tartalmas hetünk.

Dalosné Kovács Györgyi

 akadálymentes honlap

 Étlap

 


Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
0 fő tanuló
0 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály