Június 2-án a 6.a osztály, Gulácsiné Kozma Sarolta és Osztie Tamásné tanárnők vezetésével, Gyöngyösre utazott, ahol első programként a Mátra Múzeumot látogattuk meg.

A legtöbben az őserdőt bemutató részben töltöttek sok időt, mert itt érdekes élő állatokkal is találkozhattunk. A kastély épületében kiállított hatalmas mamut csontváz is mindenkinek emlékezetes marad, de a legjobban az „digitális terepasztal” tetszett nekünk. A domborzati formákat számítógéppel vezérelt megvilágítással emelték ki, amelynek színe aszerint változott, hogy a kezünkkel éppen milyen magasra tornyoztuk fel a homokot. Bármeddig folytattuk volna a játékot, de indult a kisvonat, amellyel Mátrafüredre utaztunk. Rövid sétával jutottunk a Kozmáry kilátóba, ahol megpihentünk, majd visszagyalogoltunk Gyöngyösre, ahol már várt ránk a busz. Jó volt egy kicsit elhagyni a tantermet és az erdei környezetben kikapcsolódni.