24 oldalas, színes gyermekújság, a német nyelvvel már legalább fél éve ismerkedő gyerekeknek, melyben nagyon sok feladat – párosítás, színezés, kivágás stb. – mellett rövid és egyszerű mesék és versek is megtalálhatóak. Minden hónapban könnyen kivehető posztert is tartalmaz a lap. A barkácsolós oldalak különösen népszerűek a korosztály körében.

Az újság a tanórai munka mellett napközis foglalkozásokon és szakkörökön is használható, melyhez az internetről letölthető osztrák Lehrerservice és az itthon készített Tanári segédlet nyújt segítséget a nyelvtanároknak. Az újságot az oktatáshoz használó nyelvtanárok az osztrák Lehrerservicéből arról kapnak információt, hogy az anyanyelv oktatásához mely írások hogyan használhatók, az itthon készített Tanári segédlet pedig ahhoz nyújt segítséget, hogy a német, mint idegen nyelv oktatásához milyen formában használható fel a gyermeklap.

Ár: 298 Ft/hó 10 havi előfizetési díj a 2021/22. tanévben: 2.980 Ft