2019 novemberében elindult a Magyarország Kormányának támogatásával megvalósuló és az Emberi Erőforrások Minisztériumának felügyelete alatt álló Lázár Ervin Program.

A program lényege, hogy lakóhelytől és szociális helyzettől függetlenül minden általános iskolás korú tanuló számára biztosítja tanévenként egyszer egy előadó-művészeti intézmény meglátogatását. Minden évfolyam más előadó-művészeti ág előadását tekintheti meg, a hatodik osztályosok cirkuszművészeti élményben részesülnek.

A fellépők között szerepeltek a Baross Imre Artistaképző Intézet Előadóművészeti Szakgimnázium II. éves Bohócosztálya, láthattunk lengőtrapéz és ugródeszkaszámot, zsonglőr és kutyaszámot, egyszóval látványos és vakmerő produkciókat sorakoztattak fel az előadók.