Október 18-án, a két harmadik osztállyal, ellátogattunk a Természettudományi Múzeumba.

Sajnos az előző években keveset tudtunk „programozni”, már nagyon hiányzott a gyerekeknek. A múzeumban nem „csak” az állandó kiállítást néztük meg, de lemehettünk a múzeum pincéjébe is, ahol egy izgalmas világ tárult elénk. Itt tárolják mindazt, ami „fentre” nem fér el, és amikre nagyon kell vigyázni. Kezdve a kitömött állatokkal, folytatva az ősmaradványokkal, amik segítségével egy kis utazást is tettünk vissza a múltba. Több millió évet utazhattunk!
Az állandó kiállításban a gyerekek megfigyelhették hazánk legszebb élőhelyeit az ott élő élőlényekkel. A hazai tájak változatosságát több preparátum és fotó mutatta be a harmadikosoknak. A mammutvadászat jelenete izgalmas látványt nyújtott, és még sorolhatnám, de a lényeg, hogy ezen a napon bőven kaptunk ingereket, kapkodhattuk a fejünket, szívhattuk magunkba a sok tudást, információt!
Fantasztikus élmény volt ez a program, és segít még jobban megérteni a környezetórán tanultakat.

Zsóka néni (3.b osztályfőnöke)

 akadálymentes honlap


Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott
Iskolánk a Müpa Partneriskola-programhoz csatlakozott

COVID érintettség:
Pozitív COVID tesztje van:
13 fő tanuló
6 fő felnőtt
Karanténban van:
0 osztály