Ebben az évben a magyar kultúra napját január 21-én ünnepeltük meg.

Tettük mindezt annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le Szatmárcsekén a Himnusz kéziratát. Kultúránk sokszínűségét bemutatva idéztük meg a cirkusz világát, hiszen szerte Európában megújulási időszakát éli ez a különleges kulturális művészeti ág. Felfrissül, átalakul a több mint 250 éves az emberi teljesítőképesség határait feszegető csoda, a cirkuszművészet. Ezen a napon tanulóink, a különböző udvari és osztálytermi játékos feladatokon keresztül kipróbálhatták logikájukat, ügyességüket, rátermettségüket.
Megismerkedhettek azokkal a magyar artistákkal, bohócokkal, bűvészekkel, akik tudásukért a világ számos pontján elismerésben részesültek, s ezáltal hírnevet szereztek a magyar cirkuszművészetnek is.

P. Bujdosó Tünde