Tisztelt Szülők!

A Budajenői Általános Iskolában az elmúlt években állandósult a tanulói létszám. 2019-ben 255 fő, 2020- ban 255 fő , 2021-ben 256 fő , 2022-ben 256 fő. Alapító Okiratunk szerint a felvehető maximális létszám 270 fő.

A következő tanévben 2022/2023-ban 27 fő tanköteles korú, budajenői lakcímmel rendelkező tanuló létszámáról kaptunk hivatalos jelentést a fenntartó Érdi Tankerülettől.

A 27 fő tanköteles korú óvodás gyerek számból az óvoda tájékoztatása szerint 4 fő gyermeknek kérték a szülei az Oktatási Hivataltól a plusz egy óvodai nevelési év biztosítását. 23 fő tanulóval a közoktatási törvény szerint egy osztály indítható.

Pedagógiai Programunk és Alapító Okiratunk szerint az induló osztály német nemzetiségi nyelvi és kultúra programmal indul.

A tanulók szülei az iskolai tankötelezettség ideje alatt igényük szerint délután szakköri formában választhatják: a drámapedagógiai foglakozásokat, sakk szakkört, minitudós természetismereti szakkört, énekkart, ügyes kezek szakkört, festészet foglalkozást, kézilabda, röplabda szakkört. Egy nevelési évben az úszás tanítását, ingyenes úszás lehetőségét. Ezen felül a Kiss Zenede Művészeti Iskola minden délután jelen van az iskolában: szolfézst, ének-zene modulokat és hangszertanítást biztosít.

Tisztelettel:
Blaskó Szilvia