Március 2-án, szerdán az ötödik évfolyam a Lázár Ervin Program keretében megnézte a Tündér Lala című előadást a Pesti Magyar Színházban.

Szabó Magda regényének színpadi feldolgozása interaktív módon tárta a gyerekek elé a tündérmesék világát, amelyben egy emberszívvel élő rosszcsont tündérfi, Lala inkább a halandók sorsát választja, hogy megmentse édesanyját, Írisz királynét a boldogtalanságtól, és népét a zsarnok varázslótól, Áterpátertől. A teremben varázslat tárult a szemünk elé: a tündérek boldog és halhatatlan világa kreatív jelmezekkel, modern zenével, fényjátékokkal, vetítéssel tarkítva.

A gyerekek beszámolóiból:

„Az én kedvenc részem, amikor Lala, Simon, Gigi és Amalfi együtt repül: Repülés, suhanás, repülés, suhanás.”

(Csákay Dávid Álmos 5.b)

„Mindig nehezen indul a hét, de ezt a hétfői napot egy jó hírrel indítottuk, szerda délután színházlátogatáson veszünk részt.
Nagyon megörültem a hírnek, mert szeretek kimozdulni, új élményeket szerezni és színházba járni. Külön busszal mentünk. Már az út is nagyon izgalmas volt, sokat viccelődtünk a barátaimmal. Mindig elvarázsolt a hatalmas színpad, függöny, a sok szék és az egész környezet. Az előadásban sok volt a meseszerű elem, a varázslat, a csoda. Ettől függetlenül vicces volt és nagyon élveztem. Örültem a lehetőségnek.
Az előadás a tündérek világáról szólt, de az embereket ábrázolta. Sok társadalmi kérdést mutatott meg úgy, hogy minden korosztályt meg tud szólítani ez az érzelmes mese.”

(Molnár Virág 5.b)

"Mostanában nem voltam színházban a Covid vírus miatt, ezért nagyon örülök, hogy ismét el tudtam menni. Amikor megérkeztünk, elfogott az ismerős izgalom. Nagyon vártam már, hogy újra elvarázsoljon a színház világa. A zene azonnal megfogott. A díszlet, az effektek (füst, világítás, vetítés) tetszettek a legjobban."

(Scheiber Ádám György, 5. a)

"Nekem az a rész tetszett a legjobban, amikor Tündér Lala és Simon, a sas együtt megkeresték eltűnt barátaikat: Gigit, az egyszarvút, valamint Amalfi kapitányt (Írisz tündérkirálynő vőlegényét). A Fekete határnál volt száműzetésben Áterpáter varázsló cselszövése miatt. Ott hegedűlt magányosan, mikor leszállt hozzá a két barátja.
"Repülés, suhanás, repülés, suhanás..."- ezt énekelték, amikor hazaindultak. A boldogság visszatért a történet végén. Nagyon vicces és szórakoztató előadás volt."

(Csákai Balázs Attila, 5. a)